یادواره شهدای مدرسه فاطمی

بسم الله الرحمن الرحیم
به مناسبت هفته دفاع مقدس و شام شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، مجلس عزاداری و یادواره شهدای روحانی مدرسه علمیه فاطمی قم برگزار گردید.
این مراسم با سخنرانی سردار سرتیپ پاسدار فلاح¬زاده و مداحی کربلایی جواد احمدی به صورت محدود و با رعایت پروتکل¬های بهداشتی با حضور طلاب حاضر و برخی طلاب سابق مدرسه برگزار شد.
بعد از قرائت قران و پخش کلیپی کوتاه از شهید سعید بیاضی¬زاده، کربلایی جواد احمدی به ذکر توسل و مرثیه¬سرائی پرداخت. سپس کلیپی از زندگی شهید محمدامین کریمیان پخش شد و بعد از آن، سردار فلاح-زاده، معاون هماهنگ¬کننده سپاه قدس و از فرماندهان و مشاوران ارشد ایران در سوریه به سخنرانی پرداخت.
سردار فلاح¬زاده که در دفاع مقدس فرماندهی لشکر استان فارس را بر عهده داشت، درباره دفاع مقدس و چرایی دفاع مقدس و ادامه آن نکاتی بیان کرد و جنگ اعتقادی بین حق و باطل را مهمترین جنگ از ابتدای خلقت تاکنون دانست و جنگ سوریه و عراق را نیز ادامه و جزئی از همین نبرد اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین فرماندهان دفاع مقدس و فرمانده محور مقاومت، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هست به بیان صفاتی از شخصیت این شهید بزرگوار پرداخت و ولایتمداری عملی، ایثار، دغدغه جان و امنیت همه مردم را از صفات بارز شهید بزرگوار مطرح کرد. ایشان عبدالله بودن را نیز ویژگی شاخص شهید حاج قاسم سلیمانی دانست که باید به عنوان الگو برای مردم تعریف شود.
بعد از سخنرانی سردار فلاح¬زاده، کلیپی از زندگی اولین شهید روحانی ایرانی مدافع حرم، مهدی مالامیری پخش شد و سپس حجت الاسلام علیجان¬زداه به روایت¬گری از دفاع مقدس پرداختند.
شهیدان مهدی مالامیری، محمدامین کریمیان و سعید بیاضی¬زاده از شاگردان حضرت حجت الاسلام¬و-المسلمین اسحاقیان و طلاب مدرسه فاطمی بودند که در دفاع از حرم اهل¬بیت علیهم السلام در سوریه به درجه شهادت نائل شدند.
ذکر این نکته لازم است که حضرت استاد اسحاقیان و تعدادی از شاگردان و طلاب مدرسه فاطمی، هم اکنون نیز مشغول دفاع از حرم های مقدس و انجام فعالیت¬های تبلیغی¬فرهنگی هستند.
در حاشیه مراسم، نمایشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم نیز برگزار شد.

 

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *